קצת עלי סנדרה סוריאנו

שמי סנדרה סוריאנו, יועצת משכנתאות ויועצת לכלכלת המשפחה, בעלת תואר שני במנהל עסקים, תואר ראשון בפסיכולוגיה והתמחות מקצועית רחבה בתחום הליווי והייעוץ הפיננסי.

אבל כדי שתבינו מה אני יכולה לעשות עבורכם, כדאי שנתחיל את הסיפור שלי ממש מההתחלה…

עליתי לארץ מאורוגואי לפני 25 שנים, בלי גרוש, עם שלוש מזוודות והרבה חלומות.

אני עוד זוכרת איך עמדתי מול המקרר בסופר והתלבטתי אם לקנות חמאה או מרגרינה וחלמתי על הבשר שאזכה לאכול אצל הדודים בסופי שבוע. למרות כל זאת, כעבור שנה טסתי לבקר את המשפחה, עם כרטיס שמימנתי בעצמי, במזומן, אחרי שאספתי שקל לשקל.

אחרי החתונה, כאשר קנינו דירה בפעם הראשונה, לקחנו משכנתא, כמו כל זוג ממוצע, בהתאם להצעה שקיבלנו בבנק. אחרי חמש שנים, כשמכרנו את הדירה ועמדנו להחזיר את ההלוואה, גילינו כיצד אחרי ששילמנו חודש בחודשו בצורה מסודרת ממיטב כספנו, היינו חייבים לבנק סכום גדול יותר ממה שלקחנו!

החוויות הפיננסיות שאספתי במהלך השנים הם תמצית סיפור השורשים של העסק שלי.

סנדרה סוריאנו - ייעוץ משכנתאות

כמי שחוותה על עצמה את מכלול האתגרים הפיננסיים, הבנתי כמה דברים חשובים בחיי, וזה גם המוטו שמלווה אותי בעבודתי עם משפחות רבות שרוצות להגיע לרווחה כלכלית:

  • אפשר ליהנות מהכסף שמרוויחים ולנהל חיים עם שקט נפשי.
  • אפשר לצאת לחופש, לחגוג בר מצווה ולעשות שיפוץ בבית בעזרת תכנון כלכלי יעיל.
  • משכנתא צריכה להיות מותאמת ליכולת, ולא רק מבחינת ההחזר החודשי.
  • גם משכנתא קיימת אפשר לשפר.

שלושה דברים שכדאי לדעת עלי:

  1. מקומם אותי לראות את המציאות הדמיונית בפרסומות צבעוניות של אנשים מחייכים ומשפחות מאושרות שבלחיצת כפתור מקבלים הלוואה וככה סוגרים את המינוס, יוצאים לחופש ומחליפים את הרכב.
  2.  קשה לי עם המנהג האבסורדי של חלק גדול מהציבור בארץ, בו מתייעצים עם גורמים אובייקטיביים לקניית רכב, אבל כשמדובר בהלוואה הגדולה ביותר בחיים, במשכנתא, סומכים על הייעוץ בבנק ולא מתייעצים עם גורם חיצוני. 
  3. כואב לי שאנשים משקיעים שנים בלימודים, מצליחים למצוא עבודה טובה, מרוויחים ביושר משכורת אבל אף אחד לא מלמד אותם איך להשתמש בכסף בחוכמה וביעילות.

העובדה שעליתי לארץ בלי משפחה ולמדתי להסתדר בכוחות עצמי עזרה לי להתמקד ברצון ובייעוד שלי – לעזור לאחרים להתנהל פיננסית בדרך הנכונה. את הרצון הזה שילבתי בידע שצברתי בלימודים הפורמאליים, בהכשרות מקצועיות ובניסיון עם לקוחות וכיום אני מציעה ללקוחותיי מגוון של כלים משמעותיים לחיים בדרך לצמיחה כלכלית אישית ומשפחתית. כלים אלו מהווים חלק חשוב בכל אחת מההחלטות הפיננסיות בחיים, החל מהראשונה ועד להחלטות הגדולות בחיים.  

האני מאמין שלי: 
רכישת דירה ולקיחת משכנתא הם צעדים גדולים וחשובים בחיים. אני מאמינה שכדי שאפשר יהיה לעמוד בהתחייבויות לאורך תקופת ההלוואה, חשוב לבצע תכנון מוקפד בהתאם לנתוני המשפחה היום ובעתיד. יעוץ והכוונה של גורם אובייקטיבי בתחילת הדרך מסייעים בבניית משכנתא מתאימה בתנאים הטובים ביותר והמשך התנהלות כלכלית נכונה גם אל מול שאר ההתחייבויות הכספיות במשפחה.
שינוי התנהלות כלכלית הוא תהליך שמתחיל בהחלטה ובלקיחת אחריות על היציבות הפיננסית במשפחה. אפשר וצריך ליהנות מהכסף שכל כך קשה להרוויח, אם מנהלים אותו נכון.
מהמורות החיים הם הזדמנות לשינוי וצמיחה – אם לא חוששים מצעדים חדשים וממשיכים לבחון בכל זמן נתון דרכים חדשות, אפשר להתקדם, לצמוח ולהגשים חלומות.
כל רגע בחיים יכול להיות זמן מצוין לבדיקה, שינוי ושיפור המצב הכלכלי הקיים גם בכלכלת המשפחה וגם במשכנתא.

סנדרה סוריאנו, יועצת משכנתאות מוסמכת ומומחית בתחום ניהול כלכלת המשפחה, בעלת תואר שני במנהל העסקים (אוניברסיטת הריוט-וואט), תואר ראשון בפסיכולוגיה (האוניברסיטה העברית). מוסמכת ליעוץ משכנתאות (וידר משכנתאות), מוסמכת לייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה (אש-לידור),שייכת לאיגוד היועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה, ומנהלת חשבונות (מכללת די.בי.אי).

במה אני יכולה לעזור גם לכם ? 

גם אתם מחפשים את הדרך לחיות וגם לחסוך? רוצים להגשים עוד ועוד חלומות משפחתיים כמו דירה גדולה יותר, שיפוץ, רכב חדש או טיול בחו”ל? אשמח לייעץ, להדריך, לכוון וללוות אתכם, יד ביד, צעד אחר צעד, כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מפרי עמלכם ללא הלוואות מיותרות.

אתם מתכננים רכישת דירה ורוצים משכנתא שתתאים לכם? אני אבדוק עבורכם את המסלולים ואת הריביות, אחסוך לכם זמן וכסף ו”אתפור” את המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם.

צריכים להתמודד עם מחזור משכנתא והמידע מהבנק מבלבל אתכם? אם כבר לקחתם משכנתא בעבר ואתם שומעים אין ספור דוגמאות מהחברים והמשפחה על הוזלת המשכנתא ושינוי התנאים – בדיקה ראשונה לכדאיות המחזור ללא תשלום וללא התחייבות!

האם גם אתם שקלתם לקחת משכנתא כהלוואה לכל מטרה? צברתם חובות, הלוואות או שאתם רוצים לשפץ את הדירה? התקשרו להתייעצות ובדקו מה האפשרויות הטובות ביותר עבורכם.   


למידע נוסף:
יעוץ כלכלי אישי או משפחתי
יעוץ משכנתאות
למעוניינים להשאיר פרטים
ליצירת קשר – 050-4260024        sandra@soriano.co.il