משכנתא חדשה

הגעתם להחלטה ואתם מתכננים רכישת דירה – מזל טוב! עכשיו צריך להתחיל בתכנון המשכנתא המתאימה לכם. אבל איך תדעו איזו משכנתא “תפורה” בדיוק לצרכים שלכם? איך תדעו שקיבלתם החלטה נכונה?

מהי משכנתא?  – מה זה אומר ולמה היא כל כך מפחידה?

משכנתא היא הלוואה שניתנת על ידי הבנק כנגד שיעבוד נכס. הכוונה היא שכל אדם שרוכש נכס (דירה) או מתכוון לרכוש נכס ואין בידיו את כל סכום הכסף הדרוש לרכישה, נעזר בהלוואת המשכנתא כדי לבצע את הרכישה.

הבנק, שמעניק את המשכנתא, בעצם נותן לרוכש את הכסף בתמורה לשעבוד הנכס לטובת הבנק, עד להשלמת כל תשלומי המשכנתא. למה צריך משכנתא? 

לרוב רוכשי הדירות אין סכום כסף גדול נזיל שמאפשר רכישת דירה, וההון העצמי שנחסך משמש בדרך כלל עבור התשלום הראשון ועבור ההוצאות הנלוות לרכישה, כגון תשלום לעו”ד, למתווך, לשיפוצים וכדומה. הבנקים למשכנתאות למעשה מלווים את הכספים הללו לצורך הרכישה וכך רבים יכולים לממש את החלום לדירה משלהם. 

במה שונה המשכנתא מהלוואה בנקאית רגילה? יש שלושה מאפיינים עיקריים מבדילים:

  • סכום ההלוואה הוא גבוה יותר באופן משמעותי
  • ניתנת לטווח ארוך
  • שיעורי הריבית נמוכים יותר 

מדוע מסובך יותר לקחת משכנתא? 
בדיוק בגלל המאפיינים שלה. כאשר הבנק מעניק משכנתא בסכום גבוה, הוא צריך להבטיח לעצמו שהלווים יעמדו בתשלומים, ואם הם לא עומדים בה במקרה הגרוע , להבטיח שהכספים שהבנק השקיע יחזרו אליו.

מה חשוב לכם לוודא עוד לפני שחתמתם?

  • שתעמדו בהחזר החודשי לאורך כל ההלוואה
  • שאתם עושים צעד מתוכנן ולא תאבדו את ביתכם
  • שתשלמו ריבית נמוכה
  • שבעתיד תהיה לכם אפשרות לסגור חלק יחסי מהמשכנתא על-ידי כספים שתחסכו
  • שהמשכנתא תהיה כמה שיותר זולה ושסכום ההחזר החודשי יהיה כמה שיותר יציב
  • שהמידע שתקבלו מהבנק יהיה מדויק וברור

אם התחלתם כבר בבדיקה ראשונית מול הבנקים למשכנתאות, או לקחתם משכנתא בעבר, בוודאי בשלב כלשהו חלמתם על מקל קסמים שיופיע ויהפוך את כל התהליך לקל ופשוט יותר.

מקל קסמים אני לא יכולה לתת לכם, אבל אני יכולה להיות זו שתניע את התהליך כולו מול הבנק, במקומכם. פתיחת תיק, בדיקת הריביות, המסלולים, גובה ההחזר החודשי המותאם למשפחה שלכם, המו”מ מול הבנק ועד שלב החתימה – המומחיות שלי יכולה לחסוך לכם הרבה זמן והרבה כסף.

אני מתחייבת לבדוק עבורכם את מגוון האפשרויות ולהשיג את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים שלכם תוך דגש על התנאים הטובים ביותר שניתן לקבל.

אני מתחייבת ללוות ולהדריך, להסביר ולפשט את התהליך, לענות על שאלות ולעקוב לאורך כל הדרך, לחסוך לכם זמן יקר וכסף ובעיקר להשאיר לכם ראש שקט.

אשמח לסייע בכל שאלה 
התקשרו אלי לקביעת פגישה 050-4260024 או השאירו פרטים ליצירת קשר